DOKUMENTACJA - PLAN PRACY SU KLAS 4-6 (kliknij na link aby otworzyć dokument)

WALENTYNKI W SZKOLE

16 lutego 2015 r. obchodziliśmy Dzień Zakochanych - Walentynki. Samorząd Uczniowski już przed feriami rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Klasa 6B przygotowała plakaty i specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać walentynki. Klasa 4F przygotowała oprawę muzyczną.

16 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował „KOLOROWY DZIEŃ” .

Uczniowie na tę okazję wybrali za swoich szaf kolorowe spodnie, spódnice, bluzki i buty oraz barwne dodatki i przyszli w nich do szkoły. Najbarwniej prezentowała się klasa 6 C i w nagrodę uczestnicy zabawy otrzymali słodki upominek.

Dyskoteka

23 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli. Ponad dwugodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Było gwarno i kolorowo, gdyż niektórzy uczniowie przyszli w ciekawych przebraniach. Muzyka i atmosfera były świetne, tak więc wszyscy bawili się wyśmienicie.

Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

W ostatnim przedświątecznym tygodniu grudnia uczniowie SP, zmagali się w ogłoszonym przez SU konkursie tworząc jak najdłuższy łańcuch choinkowy. Rywalizacja była zacięta.

Komisja w składzie : p. Leokadia Wolszleger p. Kamilla Kędziora

ustaliła, że najdłuższy łańcuch aż 80,5m wykonali uczniowie klasy 5b.

Gratulujemy!!!!!!!!

II miejsce 6b 66m

III miejsce 6d 62m

IV miejsce 4 e 59,5 m

V miejsce 5c 57m

VI miejsce 5a i 4d 56m

VII miejsce 4c 33m

VIII miejsce 6a 21m

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

11 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Sprzedawane były kartki świąteczne, pieczołowicie przygotowywane przez naszych uczniów. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby SU. Wszystkim kupującym serdecznie dziękujemy.

MIKOŁAJKI

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 5 grudnia, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajkowego. Wszyscy wyczekiwali też Świętego Mikołaja. I nie zawiedli się, co świadczy o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na mikołajkowy prezent.

Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę.

27 listopada Samorząd Uczniowski SP wraz z nauczycielami zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas 4-6. Plakaty informujące o dyskotece wykonała i rozwiesiła klasa VID.

Nasz DJ, zadbał, o to aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Andrzejkowe szaleństwo trwało do 19, choć przykro było kończyć, tak udaną zabawę. Podsumowując – dyskoteka była wspaniała.

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski SP udekorował korytarze szkolne kolorowymi napisami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii.

Dzień wcześniej odbył się konkurs na „Najmilszą uczennicę i najmilszego ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2”

Najmilszą uczennicą została Patrycja Wasiluk IVF.

Najmilszym uczniem został Kuba Woźniak z 4b.

GRATULUJEMY!!!!!!!

14 listopada Samorząd Uczniowski SP zorganizował i przeprowadził akcję o tematyce tolerancji pod hasłem „Nie mów, że tolerujesz – po prostu toleruj”.

Klasa VID i VIC wykonała plakaty z hasłami STOP NIETOLERANCJI, PRZEMOCY, AGRESJI, DYSKRYMINACJI. Uczniowie przypominali, że tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Na dwóch pierwszych przerwach uczniowie otrzymali odcisk dłoni. Mogli ją przyozdobić według własnego uznania, ważne było by zapisali na niej słowo, które kojarzy im się z tolerancją. Klasa VIC zebrała wszystkie prace – dłonie i nakleili je w formie Drzewa Tolerancji. Uwieńczeniem dnia była prezentacja plakatu i powieszenie go na szkolnym holu.

HALLOWEEN

28 października świętowaliśmy Halloween. Współcześnie dzieciom ten zwyczaj kojarzy się z dobrą zabawą i słodyczami, toteż w dniu zabawy z okazji Halloween w Szkole Podstawowej Nr 2, na szkolnych korytarzach pojawiły się duchy, wiedźmy, wampiry i wiele innych cudacznych „ stworzeń”.

DZIEŃ KUNDELKA

24 października SU organizował zbiórkę karmy dla schroniska „Płomyk”. Zachęcaliśmy do pomagania bezdomnym zwierzętom. Akcję poprzedzono wykonaniem plakatów informacyjnych.

DZIEŃ KRZYKLIWEGO UBIORU

17października opanowała naszą szkołę armia barw, świetnie się bawiliśmy z okazji DNIA KRZYKLIWEGO UBIORU. W naszej szkole pełnej życzliwości i uśmiechu nie brakuje osób, które mają poczucie humoru! Zachęcamy do brania udziału w kolejnej edycji.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia z inicjatywy SU klasy przygotowały niespodziankę dla pracowników naszej szkoły – dużą laurkę z życzeniami okolicznościowymi. Prace wyeksponowano na korytarzu szkolnym

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Co rozumiesz przez słowo dobro?”

Wygrał plakat klasy IVE

GRATULUJEMY!!!!

Ideą tego dnia było sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się.....

Nie zapominajmy więc: wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty- sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas. Wysyłajmy więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole, w autobusie czy na ulicy.

Następny Dzień Życzliwości będzie dopiero za rok mamy nadzieję, że choć cząstka jego zostanie w naszych sercach przez cały rok.

W dniu 26 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015.

WYNIKI WYBORÓW

Przewodnicząca : Klaudia Dul kl.VIC