Sukces Matyldy Koprowskiej z klasy 5 d

Uczennica pani mgr Iwonny Elijasz z klasy V d Matylda Koprowska jest Laureatką Megaolimpiady z języka polskiego, zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Mitologicznym i III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.


Sukcesy matematyczne uczniów w roku 2016/2017

NAZWA KONKURSU

OPIS

UZYSKANY EFEKT

SEMESTR I

Kuratoryjny Konkurs

z Matematyki – I etap

Uczniowie klas 4-6 brali udział w eliminacjach do Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych. Eliminacje szkolne miały miejsce 26 października 2016.

Wytypowaliśmy 10 uczniów – niestety jeden uczeń po weryfikacji został odrzucony.

Osoby zakwalifikowane do II etapu kuratoryjnego konkursu z matematyki:

Matylda Koprowska

Julia Kołakowska

Magdalena Budźko

Mateusz Denysiuk

Julia Kamysz

Szymon Wiśniewski

Kuba Woźniak

Maja Trzcińska

Volodymyr Bogach

Kuratoryjny Konkurs

z Matematyki – II etap

5 grudnia 2016 r. uczniowie klas 4-6 brali udział w drugim etapie Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych.

Osoby zakwalifikowane do III etapu kuratoryjnego konkursu z matematyki:

Magdalena Budźko

Mateusz Denysiuk

Julia Kamysz

Jakub Woźniak

Liga Matematyczna

Uczniowie klas 4-6 brali udział w I etapie konkursu Liga Matematyczna.

Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu:

Matylda Koprowska

Magdalena Budźko

Mateusz Denysiuk

Julia Kamysz

Grzegorz Horbaczewski

Megaolimpiada

W styczniu przeprowadzono eliminacje do XII Megaolimpiady i uczniowie przystępują sukcesywnie do udziału zgodnie z harmonogramem megaolimpiady. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec lutego.

Kangur Matematyczny

Uczniowie klas 4-6 zostali zgłoszeni do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu.

PANGEA

Uczniowie klas 4-6 zostali zgłoszeni do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu.

Alfik Matematyczny

23 listopada 2016 r. uczniowie klas 4-6 brali udział w konkursie Alfik Matematyczny.

  • Agata Tomczyk
  • Matylda Koprowska
  • Mateusz Denysiuk
  • Julia Kamysz
  • Grzegorz Horbaczewski
  • Jakub Śledzik
  • Adam Staśkiel
  • Szymon Wiśniewski
  • Julia Krzyżańska
  • Paweł Serkowski
  • Tymoteusz Słowik
  • Kacper Sawicki
  • Filip Szcześniak
  • Patryk Nowaczyk

GRZEGORZ HORBACZEWSKI - zajął 3 miejsce w województwie i 23 miejsce w kraju -

MATYLDA KOPROWSKA - zajęła 14 miejsce w województwie i 283 miejsce w kraju

JULIA KAMYSZ - zajęła 5 miejsce w województwie i 80 miejsce w kraju

MATEUSZ DENYSIUK - zajął 18 miejsce w województwie i 295 miejsce w kraju.

Od Szkolniaka do Żaka

Uczniowie klas 5-6 brali udział w I i II etapie konkursu politechnicznego „Od Szkolniaka do Żaka”.

SEMESTR II

Liga Matematyczna

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Matylda Koprowska
  • Magdalena Budźko
  • Mateusz Denysiuk
  • Julia Kamysz
  • Grzegorz Horbaczewski

Laureatem został:

Grzegorz Horbaczewski

Megaolimpiada

KLASY V

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Maja Trzcińska
  • Krzysztof Talarczyk
  • Szymon Pliszkowski
  • Matylda Koprowska
  • Grzegorz Horbaczewski
  • Szymon Wiśniewski
  • Aleksander Łazarski
  • Adam Staśkiel
  • Jakub Śledzik
  • Tymoteusz Kunkel

Laureatem został:

Grzegorz Horbaczewski

Megaolimpiada

KLASY VI

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Oskar Kłos
  • Volodymyr Bogach
  • Julia Kamysz
  • Miłosz Gachewicz
  • Aleksander Gwóźdź
  • Mateusz Denysiuk

Laureatką została:

Julia Kamysz

Megaolimpiada

KLASY IV

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Aleksandra Lange
  • Olga Waszczur

Uczestnictwo w finale.

Kangur Matematyczny

Uczniowie z klas IV biorący udział w konkursie:

  • Karol Zajfert
  • Markowska Malwina
  • Tomczyk Agata
  • Waszczur Olga
  • Wysocka Wiktoria
  • Kozaczek Robert
  • Lange Aleksandra
  • Kuliga Krzysztof
  • Brzózka Amelia
  • Kłos Joanna
  • Grzelka Karolina
  • Lewandowska Weronika
  • Posmyk Antonina
  • Mazur Adam
  • Łopacińska Agata
  • Zaprzalski Paweł

Uczniowie z klas V biorący udział w konkursie:

  • Matylda Koprowska
  • Szymon Wiśniewski
  • Grzegorz Horbaczewski
  • Staśkiel Adam
  • Kunkel Tymoteusz
  • Trelka Aleksander
  • Śledzik Jakub
  • Trzcińska Maja
  • Molga Marcin
  • Ścisłowski Maciej
  • Chrzanowska Julia
  • Bazydło Malwina
  • Mucharska Marta
  • Szpanowski Michał
  • Szcześniak Filip
  • Kamysz Anna
  • Bąk Oskar
  • Hłasko Wojtek
  • Kurasiński Tymon
  • Opała Adrianna
  • Karczewska Lena
  • Serkowski Paweł
  • Drózd Hanna

Uczniowie z klas VI biorący udział w konkursie:

  • Mateusz Denysiuk
  • Julia Kamysz
  • Julia Kołakowska
  • Aleksander Gwódź
  • Magdalena Budźko
  • Kanigowski Patryk
  • Galecki Michał
  • Volodymyr Bogach
  • Kwiatkowska Karolina
  • Zajfert Filip
  • Myzia Konrad
  • Sobecka Martyna
  • Wrona Hubert

Osiągnięcia uczniów z klas V:

  • Grzegorz Horbaczewski - laureat
  • Matylda Koprowska – bardzo dobry
  • Szymon Wiśniewski -wyróżniony
  • Staśkiel Adam -wyróżniony
  • Kunkel Tymoteusz -wyróżniony
  • Trelka Aleksander-wyróżniony
  • Śledzik Jakub -wyróżniony

Osiągnięcia uczniów z klas VI:

  • Mateusz Denysiuk -wyróżniony
  • Julia Kamysz -wyróżniony
  • Julia Kołakowska -wyróżniony
  • Aleksander Gwódź -wyróżniony

Międzynarodowy Konkursu Matematyczny Pangea

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Julia Kamysz
  • Grzegorz Horbaczewski

Laureatem został:

Grzegorz Horbaczewski – zajął 3 miejsce w Polsce.

Mistrz Rachuków

Uczniowie zakwalifikowani do półfinału:

  • Grzegorz Horbaczewski – 5e
  • Julia Kamysz – 6e
  • Mateusz Denysiuk – 6e

Uczennica zakwalifikowana do finału:

  • Julia Kamysz

Laureatką została:

Julia Kamysz

Muszelka

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Matylda Koprowska
  • Szymon Wiśniewski
  • Julia Kamysz
  • Grzegorz Horbaczewski
  • Julia Kołakowska
  • Mateusz Denysiuk
  • Karol Zajfert
  • Aleksander Gwódź
  • Magdalena Budźko

Laureatami zostali:

Grzegorz Horbaczewski - I

Matylda Koprowska - IV

Szymon Wiśniewski - V

Julia Kamysz - I

Maks Matematyczny

Internetowy Konkurs Matematyczny

Laureatem został:

Grzegorz Horbaczewski - IV miejsce w Polsce

Wyzwanie Matematyczne Kings

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

Uczestnictwo w finale:

Grzegorz Horbaczewski

„Od Szkolniaka do Żaka”

Konkurs Matematyczny pod patronatem Politechniki Gdańskiej

Uczniowie zakwalifikowani do finału:

  • Szymon Wiśniewski
  • Aleksander Gwóźdź
  • Julia Krzyżańska
  • Adam Staśkiel


18-19.03.2017 Gdańsk


Za nami dwudniowe zmagania w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbyły się na pływalni MOSiR w Gdańsku. Nasi reprezentanci jak zawsze stanęli na wysokości postawionego im zadania. Wywalczyli drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród 12 jak i 13 latków. Zdobyli łącznie 19 medali w tym 4 złote 9 srebrnych i 6 brązowych !!! Miejsca na podium wywalczyli:
Michał Szpanowski (12 lat) 1 miejsce na 100 klasycznym i 200 klasycznym oraz 2 miejsce na 200 zmiennym
Milena Woźnica (13 lat) 1 miejsce na 100 dowolnym, 2 miejsca na 400 dowolnym i 100 grzbietowym oraz 3 miejsce na 200 grzbietowym
Damian Bruździak (12 lat) 2 miejsce na 200 grzbietowym
Julia Herasimowicz (12 lat) 2 miejsce na 100 dowolnym i 400 dowolnym oraz 3 miejsca na 100 motylkowy i 200 zmienny
Kamil Różański (12 lat) 3 miejsca na 100 motylkowym i grzbietowym
Błażej Zawadzki (13 lat) 2 miejsce na 200 klasycznym oraz 3 miejsce na 100 klasycznym
Sztafeta (13 latków) 1 miejsce na 4 x 50 zmiennym oraz 2 miejsce na 4 x 50 dowolnym Sztafeta (12 latków) 2 miejsce na 4x 50 zmiennym
Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie klubu oraz gratulujemy rekordów życiowych, podziękowania również dla najwierniejszych kibiców czyli rodziców :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW


18-25.03.2017 Kościerzyna


Zwycięstwem w punktacji drużynowej zakończyła się I runda Ligi Województwa Pomorskiego Dzieci !!! Nasz klub reprezentowała liczna 40 osobowa reprezentacja dzieci z roczników 2006 i 2007. Miejsca na podium wywalczyli:
Burzak Martyna (10 lat) 1 miejsce na 50 klasycznym
Kurasiński Tymon (11 lat) 2 miejsce na 200 dowolnym i 3 miejsce na 50 motylkowym
Sztafety: 4 x 50 zmiennym (11 lat) dziewczęta 1 miejsce (Sądej Zuzanna, Chrzanowska Julia, Markowska Malwina, Łopacińska Agata) 4 x 50 zmiennym (10 lat) dziewczyny 3 miejsce (Bruździak Martyna, Burzak Martyna, Duszyca Martyna, Lange Aleksandra) 4 x 50 zmiennym chłopcy (10 lat) 2 miejsce (Borna Franciszek, Kurpiewski Maksymilian, Pancewicz Witold, Mazur Adam) 4 x 50 zmiennym (11 lat) chłopcy 2 miejsce (Kuliga Krzysztof, Kurasiński Tymon, Bąk Oskar, Pierucki Radosław)
Gratulacje i podziękowania za walkę, rekordy życiowe oraz godne reprezentowanie klubu :) Podziękowania także rodzicom za doping swoich pociech :) tak trzymać :)
WYNIKI
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH STARTÓW

Konkurs matematyczny "Kangur"

Dnia 18 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur". Wzięło w nim udział 98 uczniów z klas 2,3,4,5 i 6. Uczniowie uzyskali wysokie wyniki i wykazali się doskonałymi umiejętnościami matematycznymi.

  • W klasach drugich wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie: Szymon Pacewicz, Mikołaj Trzciński.

    Natomiast wynik wyróżniający otrzymali: Natalia Potefa, Aleksander Stadnik, Karolina Dragun, Maja Leska, Paulina Cesarz, Mateusz Sabiniarz.

  • W klasach trzecich wyróżnienie otrzymał Karol Zajfert.
  • W klasach czwartych wynik bardzo dobry otrzymał: Grzegorz Horbaczewski. Wyróżnienia otrzymali: Matylda Koprowska, Julia, Chrzanowska, Malwina Bazydło, Tymoteusz Kuntel oraz Wojtek Goć.
  • Natomiast w klasach piątych wynik bardzo dobry otrzymała Julia Kamysz, a wyróżnienia: Mateusz Denysiuk, Miłosz Gachewicz.
  • W klasach szóstych wynik bardzo dobry otrzymał Krzysztof Brzeziński, a wyróżnienia: Maciej Hudy, Jan Chrzanowski oraz Jan Landecki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Koordynator konkursu Violetta Niedzielska

Sukces w plastycznym konkursie miejskim

Sukces plastyczny Uczennica SARA GRZONKA z kl. 6 A SP nr 2, zajęła III miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Ulica Mariacka - Cztery Pory Roku” zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Gdańsku. Uczennica wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Anny Cieluch.

>Wernisaż prac oraz wręczenie nagród odbyło się 11 XII 2015 r. w sali wystawienniczej Galerii Mariackiej przy ul. Mariackiej w Gdańsku.

Gratulacje!!!

Anna Cieluch